Apbalvoti grantu saņēmēji sociālās uzņēmējdarbības grantu programmā “Augšup”, kurā Rīgas uzņēmēju atbalsta kontaktpunkts jau otro gadu pārstāv Rīgas valstspilsētas pašvaldību.

“Man ir neviltots prieks, ka šo grantu saņem tieši jaunieši no ‘Bourzma’. Esmu vairākos projektos redzējis, cik cītīgi un ar, cik labiem nodomiem viņi strādā, un viņu enerģija dod pārliecību, ka ar Rīgas un Latvijas nākotni viss būs kārtībā. Šis projekts ir pierādījums tam, ka, ļaujot jauniešiem pašiem radīt un rīkoties, mēs veidojam radošu, ieinteresētu un ilgtspējīgi domājošu pilsētas nākotni,” uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.
Grantu programma “Augšup” tiek īstenota jau piekto gadu, un otro gadu tajā ar savu grantu piedalījās arī Rīga. Arī šogad tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits – 45 pieteikumi dažādu sabiedriski nozīmīgu biznesa ideju realizēšanai, no kuriem 22 ideju autori savu sociālo uzņēmējdarbību vēlējās attīstīt tieši Rīgā.
Šogad Rīga grantam aicināja pieteikt tās idejas, kuru mērķis un tēma – “No klaiņošanas – uz iesaisti” ir mazināt jauniešu neproduktīvu uzturēšanos publiskajā vidē, piedāvājot mobilus un vietbāzētus sociālās uzņēmējdarbības pakalpojumus, kas veicina iesaisti pievilcīgās, drošās un regulārās aktivitātēs.
Konkursa pieteikumus 3 kārtās vērtēja žūrija, kas sastāvēja no pašvaldību, AS “SEB Banka”, Latvijas investīciju attīstības aģentūras, Labklājības ministrijas un Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas pārstāvjiem.
“Vēlos pateikties visiem un ikvienam projekta iesniedzējam par vēlmi iesaistīties inovatīvā ekonomikā – sociālajā uzņēmējdarbībā un sniegt savu piedāvājumu Rīgas jauniešiem. Ir patīkami apzināties, ka tik daudzas sociālās uzņēmējdarbības idejas tiek saistītas tieši ar šo sabiedrības grupu un demonstrē gatavību to spēcināt un iedvesmot visdažādākajās dzīves situācijās. Uzvarētāja noteikšana nebija viegls uzdevums. ” pauž žūrijas pārstāve, Rīgas Uzņēmēju atbalsta kontaktpunkta projektu vadītāja uzņēmējdarbības atbalsta jautājumos Aija Lilienfelde.


Projekta “Radošās augšupstrādes darbnīca” pamatā ir pašu jauniešu iniciatīva, kas veicina ilgtspējību un radošumu, piedāvājot praktiskas darbnīcas tekstila augšupstrādes jomā. Darbnīcas piedāvā regulāru, pieejamu un praktisku iesaisti apģērba pārstrādē, kur jaunieši aktīvi rada, nevis pasīvi piedalās, veicinot prasmes, pašizpausmi un ilgtspējīgu domāšanu. Darbnīcas pierādījušas savu aktualitāti jau radošas ilgtspējības platformas – Bourzma ietvarā, tām ir potenciāls uzrunāt un sasniegt jauniešus, lai motivētu tos produktīvām nodarbēm.
Redzam, ka ar šo projektu atbalstam jauniešus divos līmeņos. No vienas puses, iniciatīvas autori var augt un attīstīt savu piedāvājumu. No otras puses, jaunieši, kurus šī darbība sasniedz, tiek iedrošināti kļūt par radošām, ieinteresētām un ilgtspējīgi domājošām personībām.

Grantu programma “Augšup” tiek realizēta sadarbībā ar SEB banku, Bauskas novada, Jelgavas novada, Ķekavas novada, Mārupes novada un Ropažu novada pašvaldību. Programmas ietvarā tiek veicināta un atbalstīta sociālās uzņēmējdarbības biznesa ideju attīstīšana. Pretendēt uz finansiālu atbalstu programmā var gan jau strādājoši uzņēmumi, gan arī vēl neīstenotu sociālās uzņēmējdarbības ideju autori. Pieteikšanās konkursā tiek izsludināta martā, bet konkursa rezultātus paziņo jūnijā.
Šogad kopumā tika atbalstītas septiņas perspektīvākās sociālā biznesa idejas, kuru autori to īstenošanai saņems finansiālu atbalstu. Kopējais šogad piešķirto grantu apjoms ir 54 tūkstoši eiro.
Vairāk par programmu lasiet SEB mājaslapā!
Piesakies jaunumiem e-pastā!
